BURSA KESTEL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERCÜMEN´in 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERCÜMEN´in 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

 

 

 

         Değerli meslektaşlarım;

         Yeni bir eğitim öğretim yılının açılışının sevinç ve heyecanını, eğitim hayatlarına başlayacak ve devam ettirmekte olan evlatlarımızla birlikte yaşıyoruz.

         Yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

          Yerine getirdiğiniz bu kutsal görevinizde başarılı olabilmeniz için her zaman yanınızda ve destekçiniz; başarınızın başarımız olduğunu bilmenizi ister; yeni eğitim-öğretim yılınızın hayırlı olmasını dilerim.

             Kıymetli veliler;

            Hayatta başarılı ve mutlu olmasını istediğiniz göz bebeğiniz, canınız, kanınız olan çocuklarınızı, ihtiyaç duyduğu kaliteli eğitim ve öğretimi alabilmeleri için bizlere emanet ediyorsunuz. Alanında gerekli ve yeterli bilgi ve beceriye sahip yönetici ve öğretmenlerimizle görevimizi en iyi şekilde yapacağımızdan emin olunuz. Ancak çocuklarınızı bize emanet ettikten sonra lütfen bizi yalnız bırakmayınız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın başarısı ve mutluluğu için işbirliği içinde gayret edelim. Bir günün 24 saat olduğu ve bu 24 saatin içinde çocuklarımızın sadece 8 saati okullarda, geriye kalan 16 saati ise okul dışında geçirdiği dikkate alındığında işbirliği içinde olmamız adeta bir zorunluluk olmaktadır. Hayat boşluk kabul etmiyor. Çocuklarımızın okul dışı zamanlarını da birlikte planlayıp uygulayalım. Çocuklarımız için hep birlikte el ele verelim.

          Umudumuz, geleceğimiz olan sevgili öğrenciler;

         Doğrudan kendinize, dolaylısıyla topluma iyi bir gelecek inşa etmede zaman ve emeğinizin en güçlü sermayeniz olduğunu unutmayınız. Bu güçlü sermayenizi israf etmeyiniz. Zaman ve emeğinizi etkili ve verimli bir şekilde kullanarak kişisel ve akademik gelişiminiz için yüksek katma değerler üretiniz. Fiziksel büyümenize paralel olarak kişisel ve zihinsel gelişiminizi gerçekleştirme yönünde ihmalkâr olmayınız.

           Birçok güzelliklerin yanında zorlukların da yaşanabildiği uzun bir hayat yolculuğunda ihtiyaç duyabileceğiniz ve kendinizi güçlü hissedebileceğiniz bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıkları kazandırma noktasında oldukça özveriyle gayret eden öğretmenlerinizin ve sizlere her konuda destekleyen velilerinizin emeklerini boşa çıkarmayınız. Kendiniz ve geleceğiniz için sabır ve azimle derslerinize odaklanınız. Estetikten ödün vermeyiniz.

             Hepinize başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                Mehmet ERCÜMEN

                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Vani Mehmet Mah. Turgut Özal Cd. Musa Coşkun Sk. No 5 Kestel / BURSA - 0 224 373 0660 / 0 224 373 0661

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.